Aktuálně k volbám

No a máme nejenom odvoleno, ale domluvenou i koalici.

*************************************************

Máme zase jedny volby za sebou a já bych rád touto cestou poděkoval za hlasy příznivců svých i kolegů ze Strany zelených, kteří mě přijali na jejich kandidátku. Jak volby do zastupitelstva Prahy 7 dopadly, je uvedno zde.

**********************************************************************************

Aby se mohl volič rozhodovat zodpovědně, musel by podrobněji a dlouhodobě sledovat dění ve své obci. Na to ale většina voličů nemá ani čas ani náladu. Potom by bylo velmi užitečně alespoň bezprostředně před volbami se seznámit s dostupnými, s volbami souvisejícími informacemi a případně si promyslet, jakou strategii pro sílu svých hlasů zvolit. V sérii několika následujících příspěvků budou shrnuty informace, které by mohly přispět k lepší orientaci voliče ve volebním obvodu Prahy 7, většinou jsou ovšem informace přenositelné i do jiných volebních obvodů.

Obecné úvahy k výběru strany jsou v příspěvku „Stranická úskalí„. Není tam nic potěšující, ale je to současná realita Prahy 7.

Linky na seznamy kandidátů Prahy 7 a na volební zákon jsou v příspěvku „Seznamy kandidátů„.

Velmi důležitou informací pro voliče je, jakou váhu vlastně jeho hlas má a jak se s ním při sčítání zachází – něco podobné jako je příspěvek „Sčítání hlasů“ by si asi měl přečíst každý volič.

Na zastrašování o vyhozených hlasech je odpověď v příspěvku „Bez bázně a sebevědomě„.

Bohužel umět volit ale nestačí – je třeba konečné rozhodnutí koho. Čistě subjektivní pohled, podpořený pár důvěryhodnými přáteli, je v příspěvku „Není to lehké„.

Nakonec kandidátka Strany zelených, kterou jsem si po důkladném zvážení zvolil, a kterou většinově podporuji, je zde.

Ivan Tinka

4 komentáře u Aktuálně k volbám

 1. K volbě Vám nelze jinak, než gratulovat. napsal:

  Šel bych do toho s vámi, ale ten pan Nosek, který je povoláním dobrodruh a cestovatel, by musel bát na volitelném místě. Delegováním takového člověka na svou kandidátku se potvrzuje to, co říkám: Nejsou lidi. Není dostatek slušných lidí, kteří by se dali na kandidátku umístit. Ne, že by pan Nosek nebyl slušný člověk, ale dovedete si ho představit jako starostu? Že by volební období procestoval a prodobrodružil? Sice jsme zrovna takového měli nyní za primátora, ale co dokázal, kromě Open Card? A že se nemůže pan Nosek stát starostou, či radním z 25. místa, takže klid? A to je právě to, nad čím zvracím. Na každém místě musí být člověk, který by to mohl vykonávat. A že nemám takových 25 lidí? Tak tam dám jenom ty, kteří to dělat mohou, i kdyby byly jen čtyři! Fuj!

  • admin napsal:

   Nevím, jestli netrpíte jenom nějakými předsudky. Copak i na vyšších místech nemáme dobrodruhy? Proč by dobrodruh a cestovatel nemohl být dobrý starosta? Kromě toho ne každý na kandidátce je určen na starostu! Radnice potřebuje třeba i někoho schopného komunikovat se světem, a co víte, co v takovém cetovateli dříme? Takže doufám, že svůj kritický pohled trochu zmírníte a půjdete do toho s námi!
   I.Tinka

 2. Pane Tinko, napsal:

  jsem rád, že vám před volbami nechybí humor. Právě proto, že je politika plná dobrodruhů, je ten který to o sobě navíc deklaruje, už přebytečný. Určitě s vámi do toho nepůjdu, i když je pan Mirovský patrně slušný člověk. Já mám legraci moc rád, ale tohle už taková sranda není. Jestliže se chce někdo natírat, je to jen jeho věc. Dokud si tohle podobné partičky neuvědomí, nepůjdu s nimi ani na roh.

  • admin napsal:

   Přestože mi to je nesmírně líto, že do toho s námi nejdete, rozhodně Vás nebudu nijak lámat, plně respektuji Váš názor a Vaše přesvědčení. Dovolte mi ale aspoň popřát Vám, aby se Vám nepovedlo místo jednoho dobrodruha a cestovatele, který to má u svého jména napsáno, zvolit hejno dobrodruhů a cestovatelů (do našich peněženek), kteří to u svých jmen napsáno sice nemají, ale z podstaty svého charakteru jinak nemohou…
   I.Tinka

Napsat komentář