Oprava chodníku před školou v Janovského ulici Epocha I.

Začalo to rozestavěním anonymních značek zákazu zastavení. Tudíž jsem se dotázal na fóru OTÁZKY A ODPOVĚDI. To všichni jistě dobře známe. Je to odporně censurovaná věc, kde sedí jako u Cimrmanů jakýsi Maurenc a rozhoduje, co se ostatní občané smějí dozvědět a co by je mohlo přivést na špatnou myšlenku. (Třeba nakopat Maurence). Spočívá to v tom, že otázka se neuveřejní, jak ji odešlete, ale posoudí jí Maurenc. Protože už to bylo zřejmě blbé i zaměstnancům radnice, na nových stránkách se po odeslání objeví titulek, že bude uveřejněn po odpovědi příslušného oddělení. Páni! To je přesně to, proč jsem já zvonil klíčema, aby tohle už nikdy nebylo. V té době se Maurenc chystal přestoupit na základní školu.
Můj dotaz (přání) zněl:
Otázka: Prosba Autor: (Jiří Stejskal, 23.09.2010 (19:19))
Paní Vitásková, prosím Vás, předejte MP zdvořilou žádost o zvýšený dohled nad parkováním vozů bez povolení v ulicích Farského, Antonínské, pplk. Sochora, Strossmayerova náměstí a Janovského. V současné době je zde spousta záborů a parkujících bez karty také. MP se zde neukáže. (Pokud by tomu tak bylo, nestála by bez povšimnutí na 15minutovém zásobování před drogerií DM 9 dní červená dodávka.) Je třeba konat preventivně, protože v současné době jsou v okolí zábory na minimálně 40 parkovacích míst. V okamžiku, kdy ubude před školou dalších deset, situace bude neudržitelná. Věřím, že potom MP začne pokutovat – rezidenty. Děkuji za laskavost.

Odpověď: (Admin, 24.09.2010 (13:17))
Vážený pane Stejskale,
děkujeme za příspěvek, který předávám městské policii k zařízení nápravy. Máte pravdu, že míst je málo i vzhledem k výkopům a jiným záborům, které na Praze 7 probíhají. Pokud obdržím odpověď městské policie, požádám o uveřejnění.
Hezký víkend Milena Vitásková

A bylo.
27.9., tedy ke dni platnosti zákazu jsem napsal:
Dnes v 8 hodin přijel člověk a obestavěl chodník zábranami, které shazoval na zem z auta. V proti směru přijelo nákladní auto se železnou bednou, aby společně mohli skřípnout černou Octavii, která se jim na zákaz vykašlala, a aby až majitel přijde, ho mohli potupit a donutit kleknout do bláta, aby mu uvolnili cestu. Tři přihlížející vyndali vrtačku a odvrtali jeden metr asfaltu. Tím se vyčerpali a odešli. V 9:15 bylo po legraci. A zítra je svátek, to je tu chci vidět! Nechápu, proč nemohli ještě lidé, kteří přijedou v úterý, zaparkovat. Oni stejně nepřijdou dřív než ve středu. Tímto tempem bude zábor minimálně do Mikuláše. Jako daňový poplatník se na takovéhle produktivitě práce odmítám podílet. Prosím o předání TSK, nebo jak se ti kouzelníci jmenují.

Na to už mi pochopitelně nikdo neodpověděl.

V den státního svátku se opět dostavil v 11:30 Ukrajinec a začal vrtat. Nad ním stáli oba dohlížitelé. Bylo to až trapné. Skutečně stáli v jeho blízkosti a koukali, jestli to dělá správně. Po hodině vrtání Ukrajinec už nemohl a všichni odešli. Nevím, ale v době, kdy se na všech prvních stranách deníků skloňují pomalé a předražené stavby, tady se jede dál, močálem černým, kolem bílých skal.
Firma (kterou platí ať už TSK, nebo radnice, ovšem ve finále to stejně platíte vy a já), nad kterou jistě není, na zakázku přesahující pár tisíc korun vyšle denně na hodinu jednoho vrtala a dva dohlížitele. Prosím Vás, chce někdo z Vás, aby to tak bylo? To když se dohodneme a půjdeme v sobotu před Fučíkárnu a najmeme si ty Ukrajince sami, tak to pořídíme za desetiprocentní cenu natuty. A pokud použijeme hlavu, za čtyři dny to bude hotové. Budu se pídit, kolik oprava chodníku stála.

Ačkoliv jsem panu Ječménkovi původně držel palce, ta parta kolem něho je na zvracení. Kdykoliv na cokoliv poukážete, vymluví se na magistrát. Přečtěte si to „fórum“. Ta směska tuposti a arogance se hned tak nevidí. Doufám, že je někdo vypráská, protože ODS to zde historicky považuje za vydržené území, a ten, kdo to udělá, jistě vypráská i vypráskané úředníky. (Kromě paní Vitáskové, kterou mám rád, protože se aspoň snaží. Doufám, že to nebyl ode mne polibek smrti.) Těm zbylým možná v pudu sebezáchovy dojde, pro koho tady jsou.
O dalších epochách vás budu průběžně informovat.
S pozdravem Jiří Stejskal

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava a parkování, Radnice a zastupitelstvo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář