Historická setkání v Praze 7

Útulná kavárna Záletná sova ve Šmeralově ulici se koncem září stala hostitelským místem pro setkání s historií. PhDr. Pavel Žáček, Ph.D přijal pozvání Jitky Neradové a Míchaely Šédové, které už třetím rokem organizují setkávání veřejnosti s historiky a debatují s nimi nad dobou dávno i nedávno minulou. Jejich hosty již byly takové osobnosti, jako je docent Jaroslav Šebek, Eduard Stehlík či Petr Kreuz. Setkat jsme se mohli s Vojtěchem Šustkem, Stanislavem Motlem či divadelní publicistkou Lubicí Krénovou. S panem Pavlem Žáčkem si hosté mohli povídat o historii StB, o ÚSTRu či o zajímavých procesech minulosti. A debata byla vskutku velmi živá a zajímavá.
Nyní tedy historická setkání získala azyl v Praze 7 a to azyl více než příjemný a vstřícný. Zdá se tedy, že historické schůzky budou pokračovat v Záletné sově v Praze 7.
V říjnu se přesuneme do 19. století za doprovodu doktora Jiřího Raka a budeme se zabývat klasickým sporem, zda monarchie či republika.
Pokud tedy koketujete s historií, máte k ní nějaký vztah, přijďte do Záletné sovy, kde se naše historické debaty nyní konají. Všichni jste srdečně vítáni. Ty říjnové jsou v plánu 22. 10. 2014, jinak je termín vždy poslední středu v měsíci, v 19 hodin. Čas pro historický večírek.

http://hovoryohistorii.webnode.cz/

Jitka Neradová  

http://www.jitkaneradova.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobré nápady, Obecné. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář