Palác Stromovka jako zakletý zámek

Koncem dubna jsme na stránkách Klubpraha7.cz uvedli stručnou informaci o stávajícím stavu výstavby polyfunkčního objektu „Palác Stromovka“. Jak lze vidět i z vedlejšího obrázku, pořízeného 10. 7., jediné, co na stavbě od té doby vyrostlo, je tráva a plevel. Chybí jenom šípkové růžičky, abychom tady měli zakletý zámek z pohádky o Šípkové Růžence (Aktualizováno 4.8.2013). Podle informací tvpraha7.cz se obyvatelé z okolních domů nevzdali naděje na splnění jejich požadavků, na druhé straně aktivity vyvíjí také developer, aby dosáhl změnu stavby dle svých představ.

Na oplocení stavby visí dosud informace o otevření Paláce v 1. čtvrtletí roku 2014, avšak na oficiálním webu Paláce Stromovka je již reálnější termín 1. čtvrtletí 2015. Pro získání základní informace k aktuálnímu stavu byly položeny otázky na webu Prahy 7. Z odboru výstavby a územního rozhodování bylo odpovězeno, že na stavební úřad nebyl k datu 19. 6. 2013 předložen ani certifikát autorizovaného inspektora k povolení této stavby a ani nebyla ohledně horní části stavby podána na stavební úřad k vyřízení žádná žádost (například o stavební povolení atd.). Z uvedeného tak je zřejmě, že z důvodu neexistence relevantních podkladů nelze hodnotit ani vypořádání podmínek, ani termíny výstavby.

Nyní se zdá, jako by developer čekal na onoho prince z pohádky (autorizovaný inspektor se zřejmě neosvědčil), který probudí zakletý zámek ze spánku. V té pohádce se však tak stalo až po 100 letech…

V moderní pohádce se časy asi podstatně zkracují. Na úřední desce P7 je již oznámení o zahájení stavebního řízení na základě žádosti společnosti Holešovický trojúhelník o stavební povolení. Předmětem žádosti o povolení je stavba „Palác Stromovka“ – 2. etapa – 1. podzemní podlaží až 7. nadzemní podlaží v Praze 7 – Holešovicích, mezi ulicemi Strojnická a Veletržní. Městská část Praha 7, Úřad městské části, odbor výstavby a územního rozhodování oznamuje zahájení stavebního řízení a současně nařizuje k projednání předložené žádosti ústní jednání na den 29.8.2013 v 9.00 hodin na stavebním úřadě MČ Praha 7, č.dv. 188, 1. patro.

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Rozvoj a výstavba, Veřejná správa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Palác Stromovka jako zakletý zámek

 1. Bod napsal:

  … a to je podle Vás dobře nebo špatně, jen tak pro zajímavost?

 2. admin napsal:

  Bod: Nevím, na co se vlastně ptáte, co má nebo nemá být dobře? Na to by spíš měl odpovědět developer, on se pro nějakou cestu rozhodoval. Z mého pohledu řešení prostřednictvím autorizovaného inspektora nebylo právě nejšťastnější a působilo jako snaha vyhnout se možná plnění některých podmínek, které plynuly z územního řízení. Ale skutečnou motivaci developera neznám, spíš on by Vám mohl odpovědět, jestli to je nebo není dobře. A nebo možná přímo i stavební úřad nebo jiné instituce, jejichž požadavky byly obsaženy v územním rozhodnutí.
  I.Tinka

 3. Petr napsal:

  Zahajeni stavebniho rizeni je opravdu „dobra“ zprava :-/ Aneb dalsi krok ke zniceni Letne, a ne posledni.

Napsat komentář