Web Prahy 7 vers. Zlatý erb

Dne 12. 3. 2013 byly vyhlášeny výsledky krajského kola hl. m. Prahy v soutěži o nejlepší webovou stránku města, ve které se Praha 7 umístila na 3. místě z 12 městských částí, které se soutěže zúčastnily. Hodnotí se celkem 7 oblastí, jako jsou povinné informace, úřední deska, doporučené a doplňkové informace atd. Umístění Prahy 7 v soutěži je na první pohled velmi lichotivé a pyšní se jím i sám starosta. Podrobnější pohled na výsledky však ukazuje, že 3. místo dělí od 1. místa 0,15 bodu, do téhož rozdílu 0,15 bodu se vejdou městské části umístěné od 4. do 9. místa. Od 4. resp. od 5. místa dělí Prahu 7 pouhé 4 setiny, resp. 5 setin bodu.Důležitější než tato čísla jsou však komentáře jednotlivých porotců (celkem jich bylo 9) k webovým stránkám Prahy 7, které by měly být motivací pro odstranění nedostatků těchto stránek. Komentáře jsou bez změny převzaty ze stránek Zlatého erbu.

Ing. Renata Tomanová
Povinné informace:
-deatilně zpracované Úřední deska: -nefunkční vyhledávač v úřední desce! -nelze třídit podle data, -chybí informace, kde se nachází kamenná úřední deska, Doporuč./doplňkové informace: -maximum aktuálních informací Ovládání webu, navigace, přehlednost stránky: -přehledné Výtvarné zprac.: – celkem přívětivé, i když vždy je co zlepšit!

Mgr. Kristýna Mothejzíková
Jednoduchá a přehledná úvodní stránka, další jsou pak také vždy přehledné. Nacházím dostatek informací, ale chybí mi:
- podpora podnikatelů (např. seznam/adresář podnikatelů) – tipy na výlety pro turistu (zajímavá místa – Letná, Dolní letohrádek, Výstaviště, Botanická zahrada …?). V sekci Volný čas jsou zmíněny zajímavosti jako ZOO apod., ale nikde jsem nenašla podrobnosti. Kalendář akcí zde nabízí jen „všechny“ kategorie – členěný tedy není. Více mě zmátlo, že po kliknutí na odkaz „Kalendář akcí“ nad samotným kalendářem mě to vrátilo na úvodní stranu – teprve po srolování dolů člověk zjistí, že tam jsou vypsané akce v Aktualitách. – V Aj stránka sice odkazuje na levé menu, to tam ale není, takže info chybí. Velmi oceňuji prezentaci hřišť!

Bc. Martina Švajcrová
Přehledný a obsažný web, příjemná grafika, anglická verze by mohla být trochu rozšířena, zejména o praktické informace.

Ing. Dana Vynikarová Ph.D.
Povinné info:
- splňují požad.kritéria Úřední deska: – 1 při hledání jakéhokoliv pojmu (i přímo zkopírovaného z desky) nejsou nalezeny žádné záznamy (dne 20.2.2013) – 0,5 chybí informace o kamenné úřední desce Doporučené info: + kalendář akcí + alespoň anglická mutace stránek Ovládání: + přehledné menu O Praze 7, Úřad MČ, Volný čas + novinky z úřední desky na úvodní stránce Zpracování: + pěkně graficky ztvárněné a barevně sladěné stránky Bezbarierovost: – 0,5 při vypnutí obrázků se nezobrací některé odkazy v levém menu stránek (Veřejné zakázky až Praha volnočasová) – 0,5 označení nadpisů ve zdrojovém kódu není v logickém pořadí

Ing. Igor Czesaný
Informace: Cením nabídku pro seniory na hlavní straně
Ovládání webu: Chybí rozbalovací menu Výtvarno: Ano, využívá místní prvky

Martina Čermáková
klady: mapa stránek nahoře i dole, dostačující informace v cizím jazyce zápory: absence diskusního fóra (-1b.), vyhledavač nerespektuje zadání (-1b.), výtvarné zpracování (-2b.)

Ing. František Knotek
Nefunkční fulltextové vyhledávání na úřední desce, omezená možnost vyhledávání a třídění výsledků, chybí informace o kam. úřední desce, ,trochu nešťastné řešení čestných občanů – především při generování mapy serveru (s ohledem na význam a využitelnost ze strany běžných občanů), anglická verze pouze velmi omezená, ergonomie webu by šla zlepšit – v MENU jsou pouze 2 položky, ostatní je nutné dohledat v drobném písmu pod obrázky, fulltext nevyhledává v separátních webech (např. jaknaskoly.cz).
(+) tematický obsah jako např. web jaknaskoly.cz, bezplatná linka na úklid chodníků (přestože umístění banneru na posledním místě na HP je zvláště v zimě velmi nešťastné).

Radim Reinisch
Neodpovídá osnova povinně zveřejňovaných informací.

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Radnice a zastupitelstvo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář