Koho volit? Seznamy kandidátů

Toto je běžná otázka snad většiny voličů před každými volbami. Zejména těch, kteří by chtěli něco v naší společnosti změnit. V případě komunálních voleb lze na tuto otázku odpovědět prostou větou:

Lidi, nevolte strany, volte lidi! 

Na toto téma zde bude prezentováno několik příspěvků, ke kterým se bude moci každý zájemce vyjádřit. Ale ať už souhlasně, nebo nesouhlasně, hlavně, aby se nad svým krokem zamyslel a provedl ho s plným vědomím a odpovědností.

Jako první krok jsou zde uvedeny odkazy na kandidátní listiny, zveřejněné Českým statistickým úřadem: 

Kandidáti do zastupitelstva P7

kandidáti do magistrátu, všechny obvody (Praha 7 je v obvodu 4).

Český statistický úřad sice píše, že na těchto seznamech se ještě pracuje a určité změny nejsou vyloučeny, avšak pro účely zamyšlení nad kandidáty by i tato jejich verze mohla být postačující. Navíc odkaz se zřejmě nezmění ani při postupném upřesňování seznamů.

Z volebního zákona  (č. 491/2001 - zde ) by se každý přemýšlivý volič měl seznámit alepoň s § 40, 41 a 45, z nichž plynou jasně možnosti, jak lze významně výsledky komunálních volen svým hlasem ovlivnit. K tomu bude další podrobnější článek na těchto stránkách.

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální volby 2010. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Koho volit? Seznamy kandidátů

 1. díky napsal:

  Dík, že jste zas tady! Už se mi stýskalo… Mimochodem, všimli jste si, jak dlouho je ofišl diskusní fórum Prahy 7 v „testovacím režimu“? Ať mě hrom bací, jestli jim to nevydrží do voleb. Ono i se všemi omezeními, která si naše radnice pro diskusi vymyslela, bylo asi to fórum nepohodlné:-)
  Tak zatím vše jenlepší!
  L. A. Kašparová

  • admin napsal:

   Díky paní Kašparová za přání, jsem rád, když se k nám příznivci vracejí. Stránek P7 si samozřejmě všímáme, i jsme tam psali, to ale smázli. Něco se sice zlepšilo, ale trvá jim to opravdu dlouho. Když podobně přecházela P2 na nové stránky (zřejmě je to stejná firma, ten vzhled je podobný), tak to bylo prakticky ze dne na den. Na nové stránky jsem si ještě nezvykl, zdají se mi mnohem nepřehlednější než dřívější, ale třeba se to časem poddá.
   Zdravím
   I.Tinka

   • Petr napsal:

    Zdravim,
    jen ciste technicka poznamka. Dival jsem se na webove stranky Prahy 2 a pochybuji ze jde o stejnou firmu jako ta, ktera dela web Prahy 7. Web Prahy 2 pouziva redakcni system PubliX (je to uvedeno v zapati stranky), podle odkazu a letmym pohledem do HTML kodu je to psano v ASP.NET. Web Praha 7 bezi na Apache serveru (zrejme PHP ci podobne stara technologie) a vypada to na nejaky upraveny open source CMS (?). A to jeste dost amaterskym zpusobem, napriklad meta-tagy jako ‘description’ obsahuji vychozi hodnoty, ktere nikdo nezmenil.

    Veta o „testovacim rezimu“ je samozrejme trapna. V normalnim svete se nejdrive odladi nova verze a teprve potom nahradi tu starou.

    • admin napsal:

     Díky za připomínku Petře, svoji zmínku o stejné firmě jsem sice opíral opravdu jenom o vnější vzhled stránek P2 a P7, ale asi v podvědomí jsem měl zafixován stejný vzhled stránek P2, P7 a P8 v nedávné minulosti, a tak jsem předpokládal stejného „dvorního“ dodavatele. Fakt je, že P8 také stránky změnila a jsou bližší původním, zatímco P2 a teď i P7 do toho sáhly radikálněji. Z těchto tří jsou mi nejbližší ty na P8 a P7 považuji za nejhorší. Ostatně, k tomuto tématu mám připravené trochu delší povídání, ale netýká se jenom vzhledu stránek.
     I.Tinka

Napsat komentář