Novátorský přístup při udělování souhlasu se změnou územního plánu

Zdá se, že vedení radnice Prahy 7 se rozhodlo pro vylepšení rozpočtu poněkud netradičním způsobem. Chce někdo změnu v územním plánu? Proč ne, ale zadara“ to nebude.

V usnesení č. 0828/12 bere rada MČ Praha 7 na vědomí, že výstavba obytného souboru Holešovice Jankovcova“ je svým využitím bydlení včetně dvou podzemních podlaží určených k parkování v souladu s funkčním využitím územního plánu, a současně souhlasí s navrhovanou úpravou kódu míry využití území z SV-F (s koeficientem podlažních ploch KPP=1,4) na SV-H (KPP=2,2). Navrhovatelem změny je CENTRAL GROUP a.s. Na kolik si vedení radnice cení svůj souhlas se změnou územního plánu, plyne hned z následujícího usnesení rady č. 0829/12. V něm rada souhlasí s uzavřením smlouvy mezi dárcem společností Central Group, a.s. a obdarovaným MČ P-7, která spočívá ve finančním daru ve výši 3 mil. Kč do Fondu rozvoje a rezerv.

Podobně v usnesení č. 0830/12 souhlasí rada s úpravou územního plánu, která spočívá ve změně kódu míry využití území z SV-G (KPP=1,8) na SV-H (KPP=2,2). Žadatelem je na základě plné moci CMC architects pro investora CLASSIC 7, s.r.o. Ani tento souhlas není zadarmo, jak plyne hned z následujícího usnesení rady č. 0831/12. V něm rada souhlasí s uzavřením smlouvy mezi dárcem společností Classic 7 s.r.o. a obdarovaným MČ P-7, která spočívá ve finančním daru ve výši 0,5 mil. Kč do Fondu rozvoje a rezerv.

Když se nad tímto způsobem udělování souhlasu zamyslíme, musíme ocenit jeho genialitu: Při promyšleném nastavení relace mezi cenou za souhlas a výškou stavby lze maximálně naplnit obecní pokladnu a současně přirozeně tržně regulovat výšku zástavby.

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Co vy na to?, Dobré nápady, Majetek a finance MČ, Radnice a zastupitelstvo, Rozvoj a výstavba. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Novátorský přístup při udělování souhlasu se změnou územního plánu

  1. Pingback: Snahy o maximalizaci využití území pokračují | Pro občany Prahy 7

Napsat komentář