Holubí dům

Hledám dům holubí, kdopak z vás cestu ví? U nás v Holešovicích by J. Schelinger nemusel holubí dům hledat dlouho. Jeden se nachází na rohu ulic Kostelní a Dukelských hrdinů a nikdo ho rozhodně přehlédnout nemůže. Sousedící chodník je totiž holubím trusem a peřím poset velmi hustě.

Holubí dům - roh ulic Kostelní a Dukelských hrdinů

K tomuto domu si můžeme něco přečíst dokonce i v otázkách a odpovědích na webových stránkách Prahy 7:

Otázka:

Dobrý den,

zajímalo by mě, jak městská část hodlá řešit každodenní nepořádek od holubů, které přebývají na budově firmy EKOSPOLU přímo naproti úřadu. Každodenně jsou krmeni zrním pracovníky EKOSPOLU. Na mou otázku přímo do firmy Ekospol, proč tak činní, mi bylo odpovězeno, že zákon nezakazuje krmení holubů, a že si oni na svém majetku mohou krmit, co chtějí. Problém je, že tím poškozují sousední nemovitosti, kde holubi sedí. Všude je holubí trus a peří. Je to zdravotně závadné, atd. Ptám se tedy, jak budete tuto léta vleklou situaci řešit? Děkuji.

Odpověď z odboru životního prostředí:

Dobrý den,

firmě Ekospol byla zaslána výzva k zajištění domu takovým způsobem, aby nedocházelo ke znečišťování chodníků krmivem. V současné době však není žádný právní předpis, který by umožňoval toto zabezpečení vymáhat. Krmení holubů podle žádné legislativní úpravy zakázat nelze.

Hotovo, úředně vyřízeno. Je však vhodné doplnit, že nejenom onen holubí dům, ale i střecha stávajícího sídla úřadu je holuby velmi oblíbená, jak dokládá následující obrázek. Takže výzva k zajištění střechy by možná měla směřovat i k vlastníkovi budovy, kde sídlí naše radnice.

Holubí útok na střechu úřadu

Jestli je pravda to, co sděluje občan ve své otázce výše jako reakci pracovníků Ekospolu, může to možná potěšit toho, kdo si myslí, že arogancí oplývají pouze politici. Na druhou stranu každý ví, jak obtížné je holubů se zbavit a jak nevyzpytatelný je jejich výběr střech, které si přisvojí. Mnohá „hnízda“ na střechách malostranských domů, dobře viditelných např. i z Karlova mostu, jsou toho důkazem.

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Veřejná správa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář