Jako naschvál

Severní část chodníku ve Veletržní ulici, tzn. část přiléhající k prodejně Albert a dále pokračující k Bubenské ulici, byla dlouhá léta v dosti mizerném stavu. Až se radnice Prahy 7 rozhodla pro jeho rekonstrukci, zadala projekt a naplánovala finanční prostředky. Na zpracování projektu byla kalkulována částka kolem 180 tisíc Kč, vlastní výměna krytu chodníku a dosadba stromů v této části Veletržní ulice byla spočítána na částku téměř 7 milionů Kč včetně DPH. Tedy celkem nic mimořádného.

To zarážející je, v jak krátké době po realizaci tohoto projektu dochází k opětovnému rozkopání chodníku. Důvodem podle webu Prahy 7 je pokládání optického kabelu, a to v termínu od 17. 9. do 27. 9. 2012. Kdyby se vlastník kabelů připojil k akci před rokem, mohl ušetřit nemalé finanční prostředky sobě a možná i městské části. Je přitom jedno, kdo je majitelem onoho optického kabelu, v konečném účtování tyto zbytečné náklady ponese odběratel služeb tohoto vlastníka kabelů, tedy občan. Může se to zdát jako drobnost, ale právě takovými drobnostmi zbytečně narůstají náklady, které pak zvýšenou měrou zatěžují zákazníka – občana. Nehledě v tomto případě na zbytečnou dodatečnou zátěž lidí bydlících v sousedství této části Veletržní ulice. Jak to vypadalo před rokem a nyní, ukazují následující dva obrázky:

Květen 2011

Září 2012

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Absurdity, Majetek a finance MČ, Obecné. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář