Na poště

Také chodíte na poštu s velkou neochotou a nedůvěrou? Já tedy ano, a jelikož mám k dispozici jen tu letenskou, jsou moje veskrze negativní zkušenosti čerpány právě z ní. Vyhýbám se jí sice jako čert kříži, ale čas od času mě nějaká doručenka donutí se sem vydat a pak nastává martýrium. V budově se hezky roztřídíte do nekonečných front a čekáte a čekáte a čekáte. Dostat se k okénku, které disponuje službou, kterou právě potřebujete, vyžaduje velkou dávku vaší trpělivosti. Nechci rozebírat situaci, kdy se zmýlíte a dostanete se k úřednici, která má dnes v kompetenci složenky a vy chcete poslat dopis. Neexistuje. Budiž, vaše chyba, máte číst zdejší cedule. Nicméně jednou mě zde poměrně udivila žena, která mi odmítla vydat korespondenční lístky a známky, a když jsem se pročekala do cíle u okénka těsně vedle, odkráčela poměrně neochotná úřednice právě k té, co mě odmítla, a z jejího šuplíku požadované ceniny vyndala a prodala mi je u toho správného okénka. Poslat přinesené pohledy už mi neumožnila, neb mi nerudně sdělila, že venku je schránka, ať je laskavě tedy vhodím tam. Ovšem mnohem víc mi vadí, že velmi často nefungují všechny přepážky, ač pošta je narvaná k prasknutí. A všechno strašně trvá, jeden aby si kvůli poště bral dovolenou. Poměrně na pováženou se mi jeví i fakt, že už plno zásilek se mi díky zdejší poště ztratilo nebo minimálně dorazilo s dvoutýdenním zpožděním. Jelikož vládnu tím nešvarem, že i v době mailů a internetu občas koresponduji po staru, zdá se mi to docela prapodivné. Stejně jako to, když zaručeně sedím celý den doma, a ve schránce mám poté výzvu, že nikdo nebyl zastižen, a tudíž se dostavte na poštu…Čímž se ocitám v začarovaném kruhu, protože se po těch špatných zkušenostech poště na Letné vyhýbám a stejně tam musím. A protože tam asi budu muset za svůj život jistě ještě několikrát, kladu si otázku, zda by se tato služba lidu nedala poněkud vylepšit? Ceny nahoru jdou, mohla by jít i kvalita služeb, myslím si já.

Mgr. Jitka Neradová
http://www.jitkaneradova.cz

http://jitkaneradova.blogspot.com/2011/07/pohadka-postacka.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Co vy na to?, Obecné. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Na poště

  1. Ivana napsal:

    I já jsem kolikrát bez sebe, když dostanu do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky současně s upomínkou. Jen toho papíru navíc a zbytečně. Co mi ale vadí víc, je to, že u okýnek, kde se platí složenky, se ověřují současně doklady. Má-li člověk smůlu a před ním stojí třeba pan podnikatel, který ověřuje několik dokladů, můžete tam stát také hodinu. Na toto by snad mělo být vyhrazeno samostatné místo.

  2. Petr napsal:

    Na to ze posta zasadne nedorucuje zasilky i kdyz jsem cely den doma jsem si jiz zvykl. Co mi ovsem vadi, ze se neobtezuje dat ani vcas oznameni do schranky. A kdyz nahodou ano, tak lze zasilku vyvednout az DRUHY den (nepocitam hodinu silenych front od sesti do sedmi vecer jako moznost). Jinak s frontami tak spatne zkusenosti nemam, chodim tam ale v odpolednich hodinach, kdy vetsina zrejme drepi v zamestnani a ceka na konec pracovni doby :-) Nechapu proc nelze misto nekolikadenniho cekani na oznameni (protoze jsem vzdy „nezastizen“) balik radeji neroznaset vubec, ale poslat hned emailem oznameni o ulozeni na poste, tak aby jeste TEN DEN bylo mozne si jej vyzvednout behem celeho dne.

Napsat komentář