37 pašalíků rozděleno

Jak informuje a podrobně komentuje Česká pozice, rozdělovala velká koalice ODS a ČSSD, která vládne pražskému magistrátu, poprvé po svém ustavení posty v městských firmách, jejichž loňský obrat činil téměř 50 miliard korun. Konkrétně se jednalo o místa v dozorčích radách (DR), resp. v představenstvech (PŘ),  v Pražské energetice (PRE), Pražské teplárenské, Pražské plynárenské, Dopravním podniku hl. m. Prahy, Pražských službách, Trade Centre Praha a TCP Vidoule. Celkem se v posledních několika týdnech rozdělovalo 37 pozic, z toho 23 míst získali občanští demokraté, 12 obsadili sociální demokraté a 2 funkce čekají na zástupce TOP 09. Podle aktuálních informací České pozice navrhuje pražský magistrát jmenovat do dozorčí rady Dopravního podniku hl. m. Prahy děkana dopravní fakulty ČVUT Petra Moose – to by mohlo být dobrým znamením, že by snad v DR Dopravního podniku mohl působit i nějaký odborník. Zmíněných 37 míst v dozorčích radách bylo rozděleno dle následující tabulky, převzaté z České pozice:

Tato tabulka představuje samozřejmě jenom část rozdělených pašalíků. Například na webu Pražské vodohospodářské společnosti se můžeme setkat se jmény M. Ječménka jako předsedy a D. Mlejnského jako místopředsedy dozorčí rady. Podobně na webu Kolektorů Praha a.s. figurují M. Kucián (ČSSD Praha 2) jako předseda představenstva nebo P. Klega jako předseda dozorčí rady. A tak by se dalo pokračovat dál. Co k tomu dodat? Snad jenom tolik, že je to klasická ukázka, jak je u nás postavení tenisové rakety Václava Klause na vhodné kandidátce politické strany daleko perspektivnější než postavení odborníka- specialisty, který pro zvládnutí své profese musí absolvovat náročnou odbornou přípravu a pak jí ještě věnovat daleko víc času, než věnuje zmíněná tenisová raketa všem svým aktivitám. I když se to možná na první pohled nezdá, ale i v tomto tkví ta současná mizerná úroveň naší politiky a jejích nositelů.

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Co vy na to?, Radnice a zastupitelstvo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u 37 pašalíků rozděleno

 1. admin napsal:

  Na FB se pod článkem „Jak se přidělují pašalíky v režii pražské koalice“ objevily následující dva komentáře:
  Ondřej Mirovský: Marek Ječmének – skutečný odborník na dopravní podniky !!! Říkal mi do očí, že by se MHD nemělo vůbec dotovat a ať jeden lístek stojí třeba 100 Kč….
  Ari Lieberman: No aby se podobně k jízdnému nevyjadřoval , když ani neví, jak vypadá tramvaj zevnitř, vždyť ji vídá jen skrz tónované okénko luxusní limuzíny za třičtvrtě miliónu, kterou si pořídil za naše peníze…

  Nechce se mi věřit, že by něco takového vyslovil náš starosta vážně, pokud by tomu tak bylo, svědčilo by to o ne příliš odpovědném přístupu voleného zástupce občanů.
  I.Tinka

 2. admin napsal:

  Krásná přehlídka politiků ODS a ČSSD, kteří si rozdělili pašalíky v dalších společnostech je v pokračování na České pozici.
  I.Tinka

Napsat komentář