Web Prahy 7

Již několik měsíců se po otevření webových stránek Prahy 7 šklebí na návštěvníky sdělení:
Stránky jsou v testovacím režimu, omluvte dočasné omezení provozu.
Ta podobnost s tvrzením o dočasném pobytu sovětských vojsk na československém území je jistě jenom náhodná a stránky Prahy 7 budou v plně funkčním provozu dříve než za 33 let.

Jiná hláška, která také potěší, obzvlášť když se k příslušnému usnesení návštěvník dobelhá při nefungujícím vyhledávání, se ukáže při pokusu o otevření některých příloh:
Omlouváme se, ale Vámi požadovaný soubor neexistuje.
Upozornění: Nedostupnost souboru může být pouze dočasná, vzhledem k probíhajícím úpravám nových stránek.
Děkujeme za pochopení.

Pokud se objeví aspoň takové varování, návštěvník stránek ví, že se víc nedozví, a tím to končí. Horší ale je, když se nějaká funkce tváří, jako že funguje, ale ve skutečnosti nefunguje. A to zejména taková, která je pro web jednou ze základních: možnost vyhledávání. A je tomu jak u otázek a odpovědí (OO), tak u vyhledávání v usneseních rady a zastupitelstva. V OO se některé záznamy opravdu naleznou, ale zdaleka ne všechny, a pokud to zadavatel neví, může být uváděn v omyl. U usnesení rady a zastupitelstva je to ještě horší. Když se např. vyhledává pro zadaný rok, objeví se záznamy i z jiného roku nebo jsou smíchány záznamy z usnesení rady a zastupitelstva. Když pominu zhoršení přehlednosti stránek oproti předchozí verzi (což může být případně jenom subjektivní dojem, ale podpořený tím, že u obdobně aktualizovaných stránek P2 a P8, které používaly dříve stejné šablony, dojem zhoršení nemám) zůstává popsaná nefunkčnost nepochopitelná. Je jistě možné leccos na stránkách doladit, doplnit, změnit, ale jsou-li spuštěny, neměly by už dávat mylné informace. Nebo že by se někdo zalekl toho vítězství ve Zlatém erbu  jako nejlepších stránek měst v krajském kole hl. města a chtěl to tímto způsobem „napravit“?  

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Radnice a zastupitelstvo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Web Prahy 7

 1. Pingback: WEB Prahy 7 – úmysl nebo neschopnost? | Pro občany Prahy 7

 2. Petr napsal:

  Ohledne webu Prahy 7 jsem ted narazil na tento clanek: http://www.tvpraha7.cz/?q=node/678

  Co je ovsem zajimave. P7 drive pouzivala redakcni system PubliX. Novy web je dle clanku i informaci v HTTP meta tagu vytvoren firmou http://www.grapeservices.cz/ Ta vsak ma paradoxne vytvoren svuj firemni web prave v PubliXu (viz HTML kod – meta tag copyright = „Copyright 2002 – 2012 Publix.cz. Všechna prva vyhrazena.“).

  Nasledujici text berte prosim jako cistou nepodlozenou spekulaci:

  Podivate-li se do HTML kodu soucasneho webu P7 (meta tag content=“Copyright 2008 – 2012 GrapeServices.cz. Všechna práva vyhrazena.“) , je zde videt na uvodni strance urcita podobnost s webem Grape Services, vytvorenym ovsem v PubliXu :-) Oba weby pouzivaji technologii ASP.NET a maji ciste nahodou podobne i styly, lisici se pouze typem fontu. Srovnejte:

  http://www.praha7.cz/css/main.css
  http://www.grapeservices.cz/css/main.css

  Jakym redakcnim systemem je tedy vytvoren web P7 ? Jedna se o proprietalni kod naprogramovany k tomu ucelu (castka uvedena v clanku v prvnim odkazu by tomu napovidala) ? Nebo jde o nejaky klon ci customizaci PubliXu ?

 3. Petr napsal:

  A jeste jeden komentar. Napriklad web MC Praha13 http://www.praha13.cz/ bezi na PubliXu, uvadeji to v paticce stranky: Pinging praha13.cz [87.236.197.69]

  A ted web Prahy 7 ktera udajne odesla od PubliXu protoze (viz http://www.tvpraha7.cz/?q=node/678) vytvoreny uz tou novou firmou (?), pritom: Pinging praha7.cz [87.236.197.69]

  Tak ja teda nevim :-)

 4. Pingback: Za co, Pane Bože, za co, … | Pro občany Prahy 7

Napsat komentář