Nová „chlouba“ Výstaviště?

Areál Výstaviště v Holešovicích lze bez nadsázky označit za symbol Prahy 7. Za symbol, který znají nejenom všichni Pražané, ale i obyvatelé z celé republiky. Za symbol, kterým se hlavní město i městská část Praha 7 mohou právem pyšnit. Platí to ale ještě? Opravdu je ještě čím se pyšnit? I když se smíříme s nebývalým lajdáctvím, kvůli kterému přišel Průmyslový palác v říjnu 2008 o své levé křídlo (viz také zde), nikdo z „domorodců“ nemůže být nadšený z toho, jakou nyní prochází Výstaviště „vizuální“ devastací. Už vstupní „slavobrána“ působí spíš rušivě, ale to, co nyní vyrostlo na volné ploše před Průmyslovým palácem, je ukázkou nevkusu a bezohlednosti k tomuto prostoru.  Ani okolní stavby ovšem neskýtají utěšený pohled, působí opuštěně a neudržovaně, a jak je vidět, nenajdou se ani malé částky na opravu jejich vzhledu, například fasády Lapidária Národního muzea.

Je sice fakt, že Výstaviště se nachází právě za hranicí Památkové zóny Holešovic, to by ale nemělo znamenat, že si tam kdokoli postaví, co si zamane. Jako kdyby nám nestačilo, že každá významnější komunikace je před Prahou lemována podobnými obludami. To je musíme tahat i do vnitřních částí města? Nebylo by pak nakonec vkusnější rozestavění cirkusových maringotek a střelnic na tomto prostranství? Jak se takové stavby asi líbí vedení naší radnice?

Ivan Tinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Obecné, Radnice a zastupitelstvo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Nová „chlouba“ Výstaviště?

  1. Pingback: Výstaviště – další never ending story? | Pro občany Prahy 7

Napsat komentář